O numeracji

„Co kraj to obyczaj”, w związku z tym jest kilka różnych rozmiarów odpowiadających tej samej numeracji. Rozmiar buta dobieramy bazując na tabelkach w naszym sklepie. Tabele z rozmiarami dostępne są pod każdym wzorem.

Jak prawidłowo dobrać rozmiar obuwia?

Szkielet człowieka składa się z 206 kości. Aż 52 z nich to kości stóp. Rzeczą niezwykle istotną jest wybór właściwego rozmiaru obuwia. Źle dopasowane obuwie, nie jest dobre zarówno dla stóp jak i dla naszej postawy. Zawsze mierzymy obie stopy, ponieważ często zdarza się, że jedna stopa jest większa od drugiej. Rozmiar obuwia dobieramy zawsze do większej stopy. Pomiaru dokonujemy w ciągu dnia lub wieczorem, nigdy rano ponieważ rano stopy są wypoczęte i otrzymany wynik nie będzie prawidłowy.

Pomiar stopy

1. Przygotuj kartę papieru i ołówek
2. Postaw nogę na kartce papieru i obrysuj stopę, trzymając ołówek tuż przy stopie.
3. Otrzymany zarys stopy zmierz od pięty do czubka, czyli najdalej wysuniętego palca stopy (nie u wszystkich ludzi jest to paluch).
4. Do otrzymanego wyniku dodaj 0,5-1 cm luzu.
5. Otrzymany wynik dopasuj do naszej tabeli rozmiarów

Pomiar stopy

Jeżeli masz problemy z pomiarem skontaktuj się z nami, na pewno Ci pomożemy.

Pamiętaj!
W naszym sklepie zawsze masz możliwość wymiany lub zwrotu zakupionego towaru, bez podania przyczyny.

Dlaczego do otrzymanego wyniku należy dodać 0,5-1 cm?

Do naszego pomiaru dodajemy taki zapas, ponieważ stopa w bucie nieustannie pracuje, przetaczając się wielokrotnie od pięty po palce, dlatego potrzebuje do tego celu nieco przestrzeni. Gdy stopa wypełnia buty od pięty po sam czubek to na pewno taki but będzie za mały! Przyjmujemy, że naddatek funkcjonalny powinien wynosić nie mniej, niż 0,5 cm, dlatego właśnie but powinien być zawsze większy od stopy.

up
Pokaż pełną wersję strony